Depilacja laserowa to jedna z najpopularniejszych i skutecznych metod pozbywania się niechcianego owłosienia na ciele. Choć jest to zabieg stosunkowo bezbolesny i bezpieczny, wymaga pewnych przygotowań, aby osiągnąć najlepsze efekty i minimalizować ryzyko powikłań.

Czy depilacja laserowa jest dla ciebie?

Przed przystąpieniem do przygotowań do depilacji laserowej, warto zastanowić się, czy ten zabieg jest odpowiedni dla naszego typu skóry i włosów. Depilacja laserowa działa najlepiej na jasnych włosach i ciemnej skórze, ponieważ laser do depilacji dociera do mieszka włosowego dzięki kontrastowi między kolorem skóry a włosów.

Najważniejszym krokiem przed depilacją laserową jest konsultacja z doświadczonym specjalistą. Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego lub kliniki medycznej jest kluczowy dla sukcesu zabiegu. Specjalista oceni naszą skórę, włosy i odpowiedni rodzaj lasera do depilacji. Podczas konsultacji można uzyskać dokładne informacje na temat zabiegu, efektów ubocznych i planu leczenia.

Czego nie należy robić przed zabiegiem depilacji ciała?

Kilka tygodni przed zabiegiem zaleca się unikanie opalania się, zarówno naturalnego, jak i w solarium. Opalona skóra może zawierać więcej melaniny, co zwiększa ryzyko poparzeń i zmniejsza skuteczność zabiegu. Należy unikać stosowania samoopalaczy na co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, jakim jest depilacja laserowa Wrocław. Należy zrezygnować z innych metod usuwania owłosienia, takich jak woskowanie, depilacja woskiem, czy zrywanie włosków pęsetą.

Laser działa najlepiej, gdy włosy pozostają w mieszku włosowym, dlatego nie można ich usuwać mechanicznie przed zabiegiem. Jednak można korzystać z golenia się, ponieważ nie uszkadza mieszka włosowego.